Logo

Vergroot uw impact als HR-adviseur

Overtuig de juiste mensen en buig weerstand om naar samenwerking

Opleidingbeeld
Als HR-professional ondersteunt en adviseert u management en medewerkers in verschillende situaties. Heeft u behoefte om uw impact te vergroten en de kwaliteit van uw HR-advisering te versterken? Wilt u mensen beter leren overtuigen en met uw advies de organisatiestrategie beïnvloeden? Tijdens deze masterclass gaat u aan het werk met instrumenten die uw beïnvloedings- en adviesvaardigheden optimaliseren.
Prijs: € 890 excl. 21% btw
Info: 6 tot 16 deelnemers

Masterclass: in het kort

 

Wat leert u in deze masterclass?

In deze actieve masterclass gaat u samen met Jan Tjerk Boonstra en Bas Oerlemans aan de slag om uw beïnvloedings- en adviesvaardigheden te versterken in uw organisatie. Zij leren u stap voor stap hoe u verschillende belangen bij elkaar brengt, weerstanden doorbreekt en op de juiste wijze invloed uitoefent. Dit alles om uw gewenste positionering binnen uw organisatie te bereiken.

 

Welke competenties wilt u versterken als het gaat om beïnvloeden en adviseren? Hoe wilt u dat in uw eigen praktijk toepassen? Tijdens de masterclass gaat u aan de slag met het ontwikkelen van uw persoonlijke vaardigheden. Daarom vragen wij u - voorafgaand aan de masterclass - uw eigen leerdoelen op te geven.

 

In deze masterclass maakt u een praktisch One Page Action Plan. Daarmee kunt u direct aan de slag om de impact van uw rol als HR-adviseur te vergroten.
  

Na afloop van de masterclass:

  • heeft u inzicht in uw competenties, houding en gedrag van uw rol als HR-adviseur;
  • bent u zich bewust van uw huidige adviesrol en -stijl en kunt u adequaat reageren op vragen en behoeften van diverse stakeholders;
  • weet u weerstand om te buigen naar vertrouwen en samenwerking en uw impact te vergroten in communicatie;
  • heeft u een persoonlijk actieplan opgesteld als eerste concrete stap richting uw gewenste positionering.

 

En dit neemt u als bagage mee:

  • U heeft inzicht in welke adviesfasen, -rollen, -stijlen en -methoden u kunt hanteren.
  • U weet in welke situaties deze doeltreffend kunnen zijn.
  • U beschikt over een uitgebreid handelingsrepertoire dat past bij de gewenste positionering.

 

Bekijk het programma

 


Voor wie is deze masterclass?

De masterclass is bedoeld voor HR-professionals die zich verder willen ontwikkelen tot een effectieve business- en adviespartner. Het programma is voor u zeer geschikt indien: 

  • u zich verder wilt ontwikkelen tot een effectieve business- en adviespartner;
  • u te maken heeft met weerstand in uw organisatie en u handvatten wilt om hier adequaat mee om te gaan.

 

Masterclass: programma

 

Docenten: Jan Tjerk Boonstra & Bas Oerlemans

 

In dit interactieve programma werkt u stap voor stap aan het ontwikkelen van de juiste kennis en gewoontes die uw impact op duurzame wijze vergroten. In verschillende Actie-sprints vertaalt u de theorie naar uw eigen situatie én leert u de bijbehorende vaardigheden. Door feedback en aansturing gedurende de dag, bent u er na het volgen van de masterclass klaar voor om uzelf op eigen kracht door te ontwikkelen tot impactvolle HR-adviseur.

 

09.00 uur - Ontvangst

 

09.30 uur - Start van het ochtendprogramma

 

Aandacht voor:

  • Introductie en leerdoelen deelnemers: wensen en verwachtingen
  • Ontwikkelingen in advisering
  • Situationeel adviseren

Aan de slag met:

  • Welke competenties, houding en gedrag binnen uw huidige rol als HR-adviseur zijn effectief?
  • Hoe positioneert u zichzelf in uw rol als adviseur?
  • Krachtenveldanalyse eigen organisatie
  • Vragen en behoeften van diverse stakeholders in het krachtenveld van uw organisatie
  • Ontwikkel- en veranderbehoeften van uw organisatie

 

13.15 uur - Start van het middagprogramma

 

Aandacht voor:

  • Positionering van de eigen adviesrol(len) in de organisatie(ontwikkeling)
  • Invulling eigen advisering in concrete adviesvraagstukken

 

Aan de slag met:

  • Communiceren en beïnvloeden vanuit verschillende stijlen
  • Weerstand ombuigen naar vertrouwen en samenwerking

 

Aan de slag met het uitwerken van uw persoonlijk actieplan:

  • Welke doelen wilt u bereiken?
  • Wat is uw analyse?
  • Wat is uw strategie (voor de aanpak)?
  • Wat gaat u concreet doen en met wie?

 

Feedback en samenvatting

 

17.00 uur - Afsluiting

 

Jan Tjerk Boonstra

Sprekersfoto
Principal HR consultant
Jan Tjerk Boonstra is Principal Consultant bij Human Capital Group waar hij met klanten werkt aan thema’s als HR Strategie, strategische personeelsplanning, performance management, flexibel organiseren en inrichten van organisaties, strategisch beloningsbeleid en professionalisering van HR(M). Daarnaast is hij lid van de Raad van Advies van HR Academy, lid van de Advisory Board van business school TIAS, docent van diverse masterclasses van HR Academy en docent strategisch HRM voor het Post-HBO onderwijs van Hogeschool Inholland. Jan Tjerk was eerder werkzaam voor Manpower/Right Management, Berenschot, Hay Group, de Nederlandse Zorgfederatie en Zorgverzekeraars Nederland.

Bas Oerlemans

Sprekersfoto
Principal Consultant
Bas Oerlemans is principal consultant bij de Human Capital Group. Hij is een breed inzetbare professional met accent op leiderschap- en talentontwikkeling. Ook helpt hij organisaties bij het vormgeven van ontwikkeltrajecten en brengt mensen in beweging. Tevens leert hij de organisatie te leren en laat instrumenten achter waarmee men zelf (verder) aan de slag kan. Bas helpt bij de vertaling van visie en strategie naar concrete actie, waarneembaar gedrag en blijvend resultaat. Hij sluit aan op (verander-)historie en ontwerpt in co-creatie met de deelnemers wat er nodig is voor een merkbare en blijvende verandering.

Downloads


Cedeo

Blijf op de hoogte

Schrijf u in voor de nieuwsbrief.
© Sijthoff Media. Auteursrecht voorbehouden.